Aktualności parafialne

10 Niedziela zwykła

Dodano: 09.06.2024r.

Wspomnienia liturgiczne:
  • czwartek – św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK.
  • piątek – bł. Michała Kozala, bpa i m.

Msze święte w niedzielę:
  • Zachowice 8:00, 12:00
  • Siedlakowice 10:00

Msze święte w tygodniu:
Zachowice:
  • wtorek 18:00
  • środa 18:00
  • piątek 18:00
  • sobota 17:00 i 18:00
Siedlakowice:
  • czwartek 17:00 i 18:00

Przed każdą Mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W czerwcu, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek 14.06. po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Słowa Bożego. Zapraszam.

Drodzy Parafianie. Cmentarz parafialny w Zachowicach to nasze wspólne dobro i znak naszej wiary w życie wieczne. Jak co roku, proszę dbać o jego estetykę. Śmieci zabieramy ze sobą. Przed świętami będą ustawiane kontenery podczas generalnych porządków. Proszę także o utrzymanie porządku wokół grobów.
W miesiącu czerwcu o porządek na cmentarzu / w tym koszenie trawy, podcinka dolnej części drzew / proszę mieszkańców Zachowic.
W lipcu zadbają o to miejsce mieszkańcy Kamionnej, a w sierpniu mieszkańcy Siedlakowic. Dziękuję bardzo za zrozumienie i zaangażowanie.

Oznacza to, że Matka Jezusa bezpośrednio po zakończeniu swojego ziemskiego życia dostąpiła radości oglądania Trójcy Świętej, do której zbliżyła się najbardziej ze wszystkich ludzi.

Omawiany dogmat nie mówi nic na temat śmierci Maryi, pozostawiając ten problem teologom do rozważań. Są zresztą tylko dwie możliwości:

1. Jeśli Maryja zmarła to chwała wniebowzięcia poprzedzona była zmartwychwstaniem i wszystkie te wydarzenia musiały nastąpić w krótkich odstępach czasu.

2. Jeśli natomiast nie umarła, to wniebowzięcie zostało dokonane w momencie zakończenia jej doczesnego życia, wówczas jednak nie można mówić o śmierci, ale jedynie o zaśnięciu.