Aktualności parafialne

Siedlakowice:
  • czwartek 18:00 i 18:30
  • sobota 16:00

Przed każdą Mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Następna niedziela, 3 wielkanocna, będzie przeżywana w Polsce jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona 16 Tydzień Biblijny.

Spotkanie grupy presynodalnej w piątek 12 kwietnia po Mszy św. wieczornej. Zapraszam.

W sobotę 13 kwietnia w kościele w Zachowicach o godz. 11:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św.

Zapowiedzi przedślubne:

• Tomasz Prałat, parafia Wniebowzięcia NMP w Zachowicach,
  • Natalia Kruger, parafia Wniebowzięcia NMP w Zachowicach.

Oznacza to, że Matka Jezusa bezpośrednio po zakończeniu swojego ziemskiego życia dostąpiła radości oglądania Trójcy Świętej, do której zbliżyła się najbardziej ze wszystkich ludzi.

Omawiany dogmat nie mówi nic na temat śmierci Maryi, pozostawiając ten problem teologom do rozważań. Są zresztą tylko dwie możliwości:

1. Jeśli Maryja zmarła to chwała wniebowzięcia poprzedzona była zmartwychwstaniem i wszystkie te wydarzenia musiały nastąpić w krótkich odstępach czasu.

2. Jeśli natomiast nie umarła, to wniebowzięcie zostało dokonane w momencie zakończenia jej doczesnego życia, wówczas jednak nie można mówić o śmierci, ale jedynie o zaśnięciu.